Kontakta oss

Ordförande

Stefan Backlund. Sydkraft Hydropower AB, Sundsvall
Mobil: 070-622 78 07
Mail: stefan.backlund@uniper.energy


 Stefan Backlund, på Sydkraft Hydropower.
 Som jag brukar uttrycka, "Energidataföreningen Sveriges bästa arena för frågeställningar kring de administrativa processerna" vilket inte bara utvecklar  individen utan även företaget. 

 

 



Energidataföreningens kansli
Anne-Marie Ershammar, Skellefteå
Mobil: 070-517 25 73
Mail: anne-marie.ershammar@edf.nu

Presskontakt

Kontakta: Stefan Backlund
Mobil: 070-622 78 07
Mail: stefan.backlund@uniper.energy

 

Ansök om medlemskap

Intresserad av medlemskap? - klicka här

Kontakta: Stefan Backlund
Mobil: 070-622 78 07
Mail: stefan.backlund@uniper.energy

eller

Anne-Marie Ershammar
Mobil: 070-517 25 73
Mail: anne-marie.ershammar@edf.nu


EDF styrelse

 Stefan Backlund, ordförande
 Sydkraft Hydropower AB, Sundsvall
 Mobil: 070-622 78 07
 Mail: stefan.backlund@uniper.energy

 

 

 

Bengt Hietaniemi, vice ordförande
Luleå Energi AB
Mobil: 070-534 44 35
Mail: bengt.hietaniemi@luleaenergi.se

 

 

Ledamöter

Patrik Andersson
Luleå Energi AB
Mail: patrik.andersson@luleaenergi.se

 

Margaretha Hellström
Nacka Energi AB
Mobil: 070-818 80 46
Mail: margaretha.hellstrom@nackaenergi.se  

 

Cecilia Thorsson
Varberg Energi AB
Tfn: 0340-62 88 14
Mail: cecilia.thorsson@varbergenergi.se

 

Joachim Spejare
Jämtkraft AB
Mobil: 072-728 961 80
Mail: joachim.spejare@jamtkraft.se

 

 

 

 Åsa Wikner
 Kraftringen Energi AB, Lund
 Mail: asa.wikner@kraftringen.se

 

 

 Konsulter


 Helena Karlsson
,kassör
 Mail: helenajakobsson73@hotmail.com

 

 

 

 Anne-Marie Ershammar, sekreterare/administratör
 Mobil: 070-517 25 73
 Mail: anne-marie.ershammar@edf.nu

 

 

 

Revisorer

Ulf Wallberg
Härjeåns Nät AB
Tfn: 0680-242 00
Mail: ulf.wallberg@harjeans.se

Alf Nordanbro
AB Borlänge Energi
Mail: alf.nordanbro@borlange-energi.se

Ersättare
Daniel Andersson
Tekniska Verken i Linköping AB
Mail: daniel.andersson@tekniskaverken.se

Valberedning

Joakim Kero
Luleå Energi AB
Tfn: 0920-26 40 00
Mail: joakim.kero@luleaenergi.se

 

 

 

Stefan Ollas
Gävle Energi AB
Mail: stefan.ollas@gavle.se