Kontakta oss

Ordförande

Stefan Backlund. Sydkraft Hydropower AB, Sundsvall
Mobil: 070-622 78 07
Mail: stefan.backlund@uniper.energy

Stefan Backlund

Stefan Backlund, på Sydkraft Hydropower.
Som jag brukar uttrycka, "Energidataföreningen Sveriges bästa arena för frågeställningar kring de administrativa processerna" vilket inte bara utvecklar individen utan även företaget.

Energidataföreningens kansli
Anne-Marie Ershammar, Skellefteå
Mobil: 070-517 25 73
Mail: anne-marie.ershammar@edf.nu

Presskontakt

Kontakta: Stefan Backlund
Mobil: 070-622 78 07
Mail: stefan.backlund@uniper.energy

eller

Anne-Marie Ershammar
Mobil: 070-517 25 73
Mail: anne-marie.ershammar@edf.nu

EDF styrelse

Stefan Backlund

Stefan Backlund, ordförande
Sydkraft Hydropower AB, Sundsvall
Mobil: 070-622 78 07
Mail: stefan.backlund@uniper.energy

Ledamöter

Patrik Elhandel

Patrik Andersson, vice ordförande
Luleå Energi AB
Mail: patrik.andersson@luleaenergi.se

Margaretha Hellström
Nacka Energi AB
Mobil: 070-818 80 46
Mail: margaretha.hellstrom@nackaenergi.se

Ola Wilhelmsson
Varberg Energi AB
Mail: ola.wilhelmsson@varbergenergi.se

Joachim

Joachim Spejare
Jämtkraft AB
Mobil: 072-728 961 80
Mail: joachim.spejare@jamtkraft.se

Åsa

Åsa Wikner
Kraftringen Energi AB, Lund
Mail: asa.wikner@kraftringen.se

Ove Nilsson
Gävle Energi AB
Mail: ove.nilsson@gavleenergi.se

Konsulter

Helena

Helena Karlsson,kassör
Mail: helenajakobsson73@hotmail.com

Annmarie

Anne-Marie Ershammar, sekreterare/administratör
Mobil: 070-517 25 73
Mail: anne-marie.ershammar@edf.nu

Revisorer

Ulf Wallberg
Härjeåns Nät AB
Tfn: 0680-242 00
Mail: ulf.wallberg@harjeans.se

Ersättare
Daniel Andersson
Tekniska Verken i Linköping AB
Mail: daniel.andersson@tekniskaverken.se

Valberedning

Jocke

Joakim Kero
Luleå Energi AB
Tfn: 0920-26 40 00
Mail: joakim.kero@luleaenergi.se

Stefan Ollas
Gävle Energi AB
Mail: stefan.ollas@gavle.se